En İyi Mantolama Firmaları

Günümüzde mantolama hizmeti veren çok sayıda firma mevcuttur. Bu firmaların faaliyet alanları da kendi içerisinde farklılaşmaktadır. Örneğin, bazı firmalar sadece mantolama malzemesi üretirken, bazı firmalar da doğrudan mantolama uygulama hizmeti sunabilmektedir. Bir paket halinde mantolama hizmeti sunan mantolama firmalarının yaptığı çalışmaları ve verdiği hizmetleri biraz detaylandırırsak şu adımları listeleyebiliriz: Danışmanlık, keşif, mantolama malzemesi seçimi, teklif verme, uygulama (işçilik), satış sonrası destek vs. Bu bağlamda, bir firmanın en iyi mantolama firmaları arasında değerlendirilebilmesi için bu adımların her birinde yüksek standartlara sahip bir hizmet verme yükümlülüğü bulunmaktadır. Piyasada çok sayıda mantolama firması bulunurken bazılarının adının diğerlerinden çok daha fazla bilinmesi, sürekli gelişip büyümesi ve müşterilerinden daima olumlu geri dönüşler almasının en büyük nedeni, işte bu adımların her birinde kaliteli bir hizmet verebiliyor olmalarıdır.

Bir firmanın adının en iyi mantolama firmaları arasına yazılabilmesi, bu tür teknik detayların yanında, firmanın yaptığı işi müşterilerine daha iyi yaşam koşulları sunmak olarak nitelendirmesi gerekmektedir. Mantolama süreci belirli adımları olsa da -yani hangi malzemelerin kullanılacağı, hangi işlemlerin yapılacağı, fiyat aralıkları, satış sonrası hizmet süreci vs belirli olsa da- bazı önemli detaylar firmanın adını ön plana çıkarabilmektedir. Bu detayları, yani bir firmayı en iyi mantolama firmaları ‘ndan biri yapan özellikleri şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Her zaman sözünün arkasından durabilmeli; iş öncesinde gereksiz ve imkansız vaatlerde bulunmamalı, vaat ettiği her şeyi mutlaka yapabilmeli.
  • Mantolama malzemesi seçiminde (sadece ısı yalıtım levhası özelinde değil, diğer yardımcı malzemeler konusunda da) daima güvenilir, çevre dostu ve insan sağlığına olumsuz bir etkisi olmayan malzeme seçmeli.
  • Zamanı yönetebilme konusunda profesyonel olmalı; keşif sırasında müşteriye işin ne kadar sürede biteceği konusunda gerçekçi değerler sunmalı. İşi aksatacak gelişmelerde hızlı aksiyon almalı ve belirtilen sürenin dışına çıkmamak için işi hızlandırmayı bilmeli.
  • Standart, tek düze ve alışmış mantolama hizmetlerinin dışına çıkabilmeli; estetik, zarif, göze hoş gelen ve çağımızın modern tanımına uygun tasarımlar yapabilmeli. Bu noktada müşteri ile sürekli iletişim halinde bulunmalı.
  • En iyi mantolama firmaları ‘nın yaptığı işler haliyle kalite olmakta ve her alanda olduğu gibi mantolama sektöründe de kalite demek bir bakımdan da fiyatların yükselmesi anlamına gelmektedir. Fakat iyi bir mantolama firması, daha fazla insana ulaşmak ve daha fazla müşteri edinebilmek için kaliteyi uygun fiyata sunacak stratejiler ve pratikler geliştirebiliyor olmalıdır.

Mantolama hizmeti alacak kişi ya da kurumların da mantolama firmaları arasında değerlendirme yaparken; fiyat ucuzsa kalitesizdir veyahut pahalı ise kesin kalitelidir, gibi değerlendirmelerden uzak durmalıdır. Bunun için en iyi yol, firmanın daha evvel yaptığı işleri referans almak olacaktır. Özellikle İstanbul’da yaşıyorsanız böyle bir değerlendirme sizin için hem uygun hem de kolay olacaktır. Zira, İstanbul’da konut, hastane, okul, alışveriş merkezi, plaza ve daha birçok türde yapı ve bu yapılar içerisinde her türlü tasarım mevcut olduğundan, size en uygun mantolama hizmeti için fikir almak çok daha hızlı ve basit olacaktır.